M-Sensation
Your daily dose of electronic music

DISCLAIMER

All the songs provided in this blog are only samples. These samples are provided to give users the idea of music. All the rights are reserved to the audio company. All users should delete the content as soon as they view it. Blog owners hold no responsibility for any illegal usage of the content.Please support the artists by buying their records and releases!

Beatport / Juno / Dj Tunes / Dj Download / Dance-Tunes

Kiril Dzajkovski - Raise Up Your Hands

By M-Sensation
Кирил Џајковски е докажан автор и респектиран ди џеј. Покрај членувањето во групи како Леб и сол и Бастион, тој има работено и соработувано со многу музичари. По неколкугодишен континуиран престој во Австралија, тој се врати во Скопје каде го опреми сопственото студио. Во моментов, таму го подготвува материјалот за својот нов албум. Како најава за истиот, во неделата на BBC Radio во емисијата Pathaan's Musical Richshaw беше промовирана песната Raise up your hand, во која свое место најдоа и вокалите на Есма Реџепова и Ras Tweed (Kruder & Dorfmajster).

Паралелно, Кирил Џајковски работи на снимањето на видеозаписот за споменатата песна. Спотот се снима на повеќе локации низ Скопје. Годинашното издание на фестивалот Бум Таксират беше завршенo со спектакуларната изведба на македонскиот виртуоз на електронската музика Кирил Џајковски.Тој заедно со неговиот Серџук оркестар ги отсвири своите најпознати хитови: „Баба Зумбула, „Primitive science“ ... (извор - Идивиди)

Kiril Dzajkovski ft. Ras Tweed & Esma Redzepova - Raise Up Your Hands

Бонус новогодишна трака:

 

0 comments so far.

Something to say?